Downův syndrom                 Lékařská péče                Znaky DS                    Výživa              ...a co vaši blízcí ?                 Zpomalený mentální vývoj               Co dál ?

 

Nemusíte se obávat, že se Vaše dítě nebude schopno učit. Tvrzení o neschopnosti dětí s DS cokoli se naučit jsou  zastaralá a dávno překonaná. Platila v době, kdy se děti s postižením odkládaly jako věci.       Pilní  a optimističtí rodiče zažijí opravdovou  pýchu na své dítě, jemuž byl kdysi   přisouzen „cejch“  nevzdělavatelného, když bude krok po kroku poznávat svět kolem sebe, osoby, hudbu, barvy, písmena, bude se učit číst, počítat   a psát, jistě se naučí i pravidlům mezilidského chování. Rozumní rodiče povedou své dítě s DS ke slušnému projevu úplně stejně, jako jejich sourozence.

     Děti s Downovým syndromem jsou nejraději, když je považujete za obyčejného kluka-holčičku jako každé jiné. Také jim to nejvíc svědčí. Nebojte se laskavé, ale důsledné výchovy, Vaše dítě Vám ji  vrátí mnohonásobně. Naučte je správně stolovat, pozdravit a poděkovat, dbát na pořádek, pomáhat, berte je bez obav všude s sebou, potřebují „okoukat“ svět kolem sebe a jeho zvyklosti. Děti s Downovým¨syndromem se učí  pomaleji,  ale existuje mnoho speciálních metod a postupů k jejich rozvoji.

        Není důvod, proč by neměly  navštěvovat běžnou mateřskou školu a podle možností dítěte rodiče mohou dále volit mezi  integrací do běžné základní školy nebo vzděláváním ve speciální škole. 

      Nezoufejte, pokud se Vám bude zdát vývoj  Vašeho děťátka pomalý. Všechno má svůj čas: vždyť můžeme  se zlobit na jabloň, že dozrává až na podzim, když třešně  jsme už dávno sklidili?

 

 

   

 

     DOWNŮV SYNDROM              OVEČKA, o.p.s.                  DĚTI Z OVEČKY                 NEJBLIŽŠÍ AKCE               KONTAKT                 ÚVAHY, NÁZORY                NÁVŠTĚVNÍ KNIHA                KRONIKA