13. 12. 2012

 vystoupení

 v Bazalce

Soubor vedený paní MARTINOU Jarošovou je dnes místem, kde jsou zapojeny i děti s jiným handicapem, než je Downův syndrom.

Soubor nese název Ovečka, ale integruje i děti z centra Bazalka. Bazalku  ( dříve Světlušku) všichni známe  jakou vynikající stacionář, kde najdou útočiště děti s kombinovaným postižením.

Práce lidí v Bazalce je třeba si velmi vážit, protože  je vidět, že klienti zde jsou přijímáni  s důstojností a skutečnou obětavou péčí.

Myslím ale, že je třeba vyzdvihnout děti, které navštěvují ZŠ Vráto, jsou to děti, které měly to štěstí, že se narodily bez postižení. Přesto jsou pravidelně společníky dětem s handicapem. Není to samozřejmé v dnešní době.

Na tomto místě chci poděkovat především jim za přátelství a laskavost, s níž se ujímají slabších dětí, provádějí je celým představením a umožňují jim tak prožít chvíle, které jim umožní prožít to, co je pro nás normální: hru s ostatními , být součástí "party".

 

 

   

 

     DOWNŮV SYNDROM              OVEČKA, o.p.s.                  DĚTI Z OVEČKY                 NEJBLIŽŠÍ AKCE               KONTAKT                 ÚVAHY, NÁZORY                NÁVŠTĚVNÍ KNIHA                KRONIKA