DOWNŮV SYNDROM              OVEČKA, o.p.s.                  DĚTI Z OVEČKY                 NEJBLIŽŠÍ AKCE               KONTAKT                     ÚVAHY, NÁZORY                          NÁVŠTĚVNÍ KNIHA            

          16. pediatrický den v Ústí nad Labem   30.5.2009                                                                         

 

 

 

 

 

 

 

          Nesmírně děkujeme panu doktorovi Pajerkovi ( Masarykova nemocnice Ústí nad Labem),  který nás pozval na dvě setkání 30.5. 2009 v  rámci 16. pediatrického dne v Ústí nad Labem.  Příspěvek o dětech s Downovým syndromem zazněl na sympoziu   zdravotních sester a podruhé na sympoziu dětských lékařů.  Zadaným tématem byla "Práce Ovečky", takže  v prezentaci viděli lékaři i sestry nejen   obrázky našich dětí, ale  souhrnně  byl představen systém naší práce.

Téma Downova syndromu je velmi široké, proto  prezentace, která musela vystačit pouze s 20 minutami, shrnovala vše jen velmi stručně, ale i tak mě překvapilo  velmi vlídné přijetí prezentace.

Myslím, že je na místě vyjádřit velký dík MUDr. Pajerkovi, který se o naši práci živě zajímal a byl to on, kdo problematiku DS v Severočeském kraji  takto veřejně otevřel.

                                                                                    Jana Jarošová