DOWNŮV SYNDROM              OVEČKA, o.p.s.                  DĚTI Z OVEČKY                 NEJBLIŽŠÍ AKCE               KONTAKT                     ÚVAHY, NÁZORY                          NÁVŠTĚVNÍ KNIHA            

                                                                                      

 

 

 

 

 

 

 

  

V sobotu 6.6 2009 byly zástupkyně našeho sdružení (Kateřina Šimerová, J.Jarošová) pozvány na 4. Jihozápadní seminář neonatologů a praktických lékařů pro děti a dorost (PLDD), který se konal v obci Srní na Šumavě. Byly jsme požádány, abychom přiblížily přítomným lékařům problematiku života rodiny, která vychovává dítě s Downovým syndromem. Naše prezentace zahrnovala péči o dítě s DS od narození (počínaje důležitostí citlivého podání první informace o diagnoze ze strany zdravotníků), přes ranou péči v rodině, nácvik sociálních dovedností, předškolní výuku…až k integraci do většinové společnosti (MŠ a ZŠ). Dalším tématem byla naše práce na poli osvěty široké veřejnosti.

Velmi nás potěšil nehraný zájem lékařů o tuto problematiku a ocenění důležitosti práce takových sdružení, jako je Ovečka. Jsme vděční panu primáři českobudějovického neonatologického oddělení MUDr. Hanzlovi za tuto možnost a věříme, že naše mise měla ten správný smysl – totiž zase o kousek posunout zakořeněné představy o životě a možnostech lidí s DS.

                                                                                                                          Kateřina Šimerová