DOWNŮV SYNDROM              OVEČKA, o.p.s.                  DĚTI Z OVEČKY                 NEJBLIŽŠÍ AKCE               KONTAKT                     ÚVAHY, NÁZORY                          NÁVŠTĚVNÍ KNIHA            

                                                                                       OVEČKA, o.p.s.

Setkání 6. března 2010

 

 

 

 

 

  

         

 

 

 

 

 

 

 

 

      

                                                     

     

  

Mgr. Dudová -             SPC Č. Budějovice
Mgr. Šárka Jakobi uvádí prezentaci "Lidská práva a handicap". Společně s dcerou Vendulkou  vedou  tento seminář na středních školách. 
6.března jsme se setkali v počtu 11 rodin nebo jejích zástupců.  a to  nejen z  Jihočeského kraje. Hlavním tématem bylo představení prezentace "Lidská práva a handicap", kterou sestavila K. Šimerová a  na středních školách ji uvádí  Mgr. Š. Jakobi. Beseda se studenty zahrnuje nejen výčet legislativních opatření podporujících lidi s handicapem, ale  počítá  především se zapojením studentů do dialogu  v rozhovoru na toto téma .  Chtěli bychom tímto způsobem oslovit mladé lidi a přiblížit jim problematiku Downova syndromu, ale i pomoci jim orientovat se ve vztahu k handicapovaným obecně.

 Shlédli jsme záznam televize RTA, která v prosinci 2009 točila hokejový zápas HC Rangers Ševětín. Hokejisté sehráli zápas v Hluboké nad Vltavou ve prospěch našich dětí.Tuto akci zorganizoval Kubíkův tatínek - hokejista  Hc Rangers Ševětín,  David Valerián.                                                    Pozvání na setkání přijala paní  Mgr. Dudová z SPC v Českých Budějovicích. Viděli jsme i krátké video z baletního vystoupení našich dětí.

Kubík s rodiči