OVEČKA, o.p.s.Setkání 5.června 2010

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Pravděpodobně poslední setkání rodin před letními prázdninami se uskutečnilo 5. června v našem milém a velmi oblíbeném mateřském centru Sluníčko ve Vsetíně. Všichni jsme se těšili, že se zase po delší době vidíme a můžeme si vzájemně popovídat, předat zkušenosti a povzbudit se. Kromě toho jsme si připomněli dvě uskutečněné výstavy ( Vsetín , Bohumín) projekcí fotografií z těchto akcí. Rodiče si mohli také prohlédnout snímky z loňského rehabilitačního pobytu sdružení Úsměvy z Brna, z kurzu FIE – Instrumentálního obohacování R.Feuirsteina, který pořádala Ovečka v Českých Budějovicích a ze semináře o inkluzivním vzdělávání dětí s mentálním postižením, který proběhl v dubnu v Brně a pořádala ho SPMP ve spolupráci s o.s.Rytmus. Témata  integrace a inkluze  jsou a budou pro nás a naše děti stále aktuální, tak není divu, že diskuse, kterou vyvolala, byla velice pestrá. Už se těšíme na další pokračování.

 Z nabízených filmů si rodiče vybrali snímek  Jeden chromozom navíc, kde mohli blíže poznat Jirku Šedého, jehož obrazy Ovečka vystavuje. Vidět na vlastní oči  samostatného aktivního dospělého člověka s Downovým syndromem, bylo pro nás všechny povzbuzující a motivující současně. Naším přáním a cílem je udělat pro naše děti maximum v přípravě na život ve společnosti, která je snad bude také připravená přijmout i s jejich odlišností. Vždyť právě to je vzájemně obohacující….

 

         

     DOWNŮV SYNDROM              OVEČKA, o.p.s.                  DĚTI Z OVEČKY                 NEJBLIŽŠÍ AKCE               KONTAKT                     ÚVAHY, NÁZORY                          NÁVŠTĚVNÍ KNIHA