OVEČKA, o.p.s.Setkání 4. června 2010

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

         

     DOWNŮV SYNDROM              OVEČKA, o.p.s.                  DĚTI Z OVEČKY                 NEJBLIŽŠÍ AKCE               KONTAKT                     ÚVAHY, NÁZORY                          NÁVŠTĚVNÍ KNIHA            

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      

                                                     

     

Setkání s MUDr. Schmiedovou a MUDr. Žižkou proběhlo tentokrát v pátek, 4.6.2010. Nejprve nám paní Káťa Šimerová rozdala brožury, které se týkají sexuální výchovy  našich dorůstajících dětí, které přicházejí, či už jsou v pubertě.

Poté nás paní doktorka uvedla do problematiky alergií obecně (dostali jsme i brožury o alergiích), což vedlo k poměrně delší diskusi nejen na toto na téma, ale i  s panem doktorem Žižkou jsme mohli probrat problémy našich dětí a diskutovalo se nad tématem vhodnosti či nevhodnosti podávání určitých   medikamentů našim dětem.

Paní doktorka Schmiedová nám nakonec v praxi předvedla , jak vypadá test alergií. Vyzkoušela jej na sobě paní Strojková z Jarošova. Pokud vím, vyšla jí jedna položka pozitivně.  Pro nás je ale důležité, že paní doktorka byla tak laskavá, že nám vyjde vstříc a našim dětem udělá testy na podzim  přímo v civilním prostředí Ovečky, nebudeme tudíž muset chodit s dětmi, které se bojí, do nemocnice. Takovéto laskavé nabídky si nesmírně vážíme, není to obvyklé v naší době.

Paní doktorka Míková, která byla ohlášena, bohužel nemohla přijít z velmi vážných důvodů. Těšíme se  tedy na příště.  Celkově dojem ze setkání ? Milé, velmi neformální prostředí, příjemné setkání s lékaři mimo oficiální prostředí ordinace, veselo.

                                                                                                                                                                                                                             Jana Jarošová    

 

 

  

 

 

 

Pan doktor Žižka a paní doktorka Schmiedová při diskusi

K. Šimerová - zahájení a předání příruček

Testy alergií               čekání na výsledky                                    vyšel jeden