DOWNŮV SYNDROM              OVEČKA, o.p.s.                  DĚTI Z OVEČKY                 NEJBLIŽŠÍ AKCE               KONTAKT                 ÚVAHY, NÁZORY                NÁVŠTĚVNÍ KNIHA                KRONIKA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      

 

                                                     

     

 

 

Skvělý čas sobotního dopoledne 2.11. jsme strávili na přednášce paní primářky Shonové  ( gastroenterologické odd. Nemocnice Č.B.). Srozumitelný výklad s veškerou naléhavostí, jíž vyžaduje diagnóza našich dětí, nás vybízel, abychom  děti rozhodně podrobili vyšetření, zda nemají celiakii. Dozvěděli jsme se, že toto vyšetření je dnes již garantováno zákonem, takže můžeme našeho pediatra požádat, aby poslal dítě na náběry. VĚSTNÍK MZ - ČR, částka 3 ,z 28.2. 2011, str. 51-54. Paní primářka nám objasňovala záludnost této choroby, která je zodpovědná za  množství nemocí lidského organismu, jejichž původ bychom hledali úplně jinde. Po první části věnované celiakii přišla na řadu ještě kapitola o nesnášenlivosti mléka.

Během občerstvení jsme si měli možnost  popovídat, zeptat se, nechat si poradit, atd. Na setkání přišly i paní Fáberová a Tichá z gastroenterologického oddělení, také pan doktor Žižka, neboť mu velmi záleží na tom, aby děti s DS vedené v jeho ordinaci, měly veškerou péči. Vzhledem k závažnosti tohoto tématu je veliká škoda, že z řad pediatrů našich dětí s DS se nenašel nikdo další, kdo by si pro toto téma udělal čas.

Za naši společnost paní primářce nesmírně děkujeme.

J.Jarošová

 

Setkání 2.11. 2013