batikování, malování - teta Pavlínka
   
Pobyt  ve znamení "country"  6.6. -  10.6. 2012

 

 

 

     DOWNŮV SYNDROM              OVEČKA, o.p.s.                  DĚTI Z OVEČKY                 NEJBLIŽŠÍ AKCE               KONTAKT                 ÚVAHY, NÁZORY                NÁVŠTĚVNÍ KNIHA                KRONIKA
Letošní pobyt jsme přesunuli blíže k rodinám z Moravy. Jeli jsme v počtu více než 100 lidí na letní dětský tábor Doubrava u Telče. Vsetínská Ovečka, o.s. byla pozvána, aby rodiče zažili se svými dětmi v praxi to, o čem jsme jim vyprávěli. Program pobytu se vpodstatě nelišil od let minulých.  Vedle individuálního učení a každodenního mimiklubu probíhaly podle domluvy lekce fyzioterapie,  výtvarné činnosti a skupinová práce. Letos byla opět naším milým hostem rodina prof. Márie Šustrové, dále přijala pozvání Mgr. Dudová  (z SPC v Č. Budějovicích) , Bc. Hana Beranová ( optometrička). Neplánovaně se objevila  slečna Míša Melzerová s rodiči ( Míša je hlavní postavou ve vynikajícím metodickém  filmu "Dejte nám šanci).

O skvělou atmosféru pátečního večera se postarala skupina Vodáci, muzikanti  nás doprovázeli při poměrně veselém a rozverném tanci. Ve čtvrtek a pátek  se o atmosféru "Divokého západu" postaral tým jezdců a jezdkyň :) z budějovického Ranče Vráto,  kteří naše děti nejen povozili, ale kdo chtěl,. mohl zkusit lasovat. Děti ve dvou týmech pak složily malou zkoušku  a dostaly "Certifikát cowboye".

Počasí nám tentokrát přálo jen napůl, závěrečná táborová hra na stanovištích  se musela odehrát v budově. Naštěstí byl objekt, který zajistila paní Skořepová, tak velký, že hra se vlastně mohla uskutečnit bez problému, jen to romantické prostředí přírody nahradily zdi ubytovny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

mimiklub - teta Irenka

Šéf podepisuje certifikáty jezdce

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      

Pobyt je vždy zaměřen na to, abychom si znovu připomínali, že naše děti jsou šikovné a stojí za to je maximálně rozvíjet. na rozvoji kognitivních funkcí pracovaly děti s  tetou Jiřinou a Janou.

Individuální učení - teta Jana
teta Jiřina

 

                                                     

     

 

 

Kovbojové a kovbojky  z Ranče Vráto přijeli z Budějovic. Zůstali  s námi dva dny a děti se povozily, ty které se bály, mohly koně jen vodit, což se jim líbilo. Na závěr děti skládaly zkoušky, takže po části teoretické, když složily i zkoušky " z koně" , tj. praktické, mohly obdržet certifikát jezdce, podepsaným šéfem ranče. ( viz. výše na obrázku)

 

 

 
A na závěr táborák. Byla trochu zima, ale nepršelo.

Poslední dopoledne děti zatančily kovbojský tanec ( Ó Zuzano...) a každé dítě dostalo od tety Šárky diplom účastníka tábora.

 

Country bál: povedl se. Sice jsme se nenaučili víc, než jeden tanec, ale i to stačilo k tomu, aby byla legrace.

Stejně jako táborová hra na povolání a cizí země. Tatínkové se opět zapojili, takže jsme si to dost užili.

Bc. Hana Beranová
vsetínská Ovečka Pavlínka
teta Lenka
Mgr. Dudová ( SPC Č:B:

Míša Melzerová s maminkou

 

Setkání s Prof. MUDr. Márií Šustrovou bylo podle očekávání: velmi přínosné pro jednotlivé rodiny i celkově povzbuzující pro nás všechny. paní doktorka přijela s rodinou.

Další přednášky byly věnované fyzioterapii, zákonodárství ve školství, začlenění našich dětí do škol a také výklad o dětském oku, způsobu výběru brýlí a brýlových pomůcek.