NEZMAŘI Benefiční koncert ke 4. světovému Dni Downova syndromu

     DOWNŮV SYNDROM              OVEČKA, o.p.s.                  DĚTI Z OVEČKY                 NEJBLIŽŠÍ AKCE               KONTAKT                     ÚVAHY, NÁZORY                          NÁVŠTĚVNÍ KNIHA            

                                                                                       OVEČKA, o.p.s.

 

 

 

 

  

 

 

Nezmaři pro Ovečku

 Kdo šel v neděli 15.3.2009 kolem Jihočeského divadla (mezi místními nazývaného „staré divadlo“), nestačil se divit. Českobudějovické divadlo přece v neděli nehraje a dnes se před 17. hodinou hrnuly davy lidí. Co se zde dělo? Nezmaři hráli pro Ovečku. Tedy přeloženo do češtiny – uskutečnil se zde benefiční koncert známé folkové skupiny Nezmaři ve prospěch o.p.s Ovečka. Už při vstupu do vestibulu byla nápadná jiná atmosféra, než jaká zde obyčejně bývá – lidé se srdečně zdravili, protože buď to byli skalní fandové Nezmarů nebo rodiny nakontaktované na Ovečku.

Koncert sám byl opravdu skvělým zážitkem. Dobrou náladu a hřejivou atmosféru nenechali diváci, kteří divadlo zaplnili do posledního místečka, ve vestibulu, ale vzali si ji do hlediště s sebou, Nezmaři na jevišti k ní přidali svůj podíl plus krásné písně provedené na vysoké profesionální úrovni a výsledkem byl jeden z koncertů, na které člověk dlouho vzpomíná. Už úvodní neformální slovo paní Šimerové, která publiku představila nejenom tuto akci, ale také jejího „původce“, malého Honzíka Ferageta, předznamenalo výjimečnost akce. Není přece tak docela běžné, že umělci vystupují bez nároku na honorář, aby mohli celý výtěžek ze vstupného věnovat na charitu – v daném případě na pomoc dětem postiženým Downovým syndromem.

 Mimochodem, je moc dobře,  že diváci dostali do ruky informační letáček, v němž se o Ovečce mohli dovědět něco bližšího, protože problematika Downova syndromu stále není mezi lidmi noc známá.         

     A tak bych jako jeden z diváků chtěla říci, že jsem moc ráda, že jsem se koncertu mohla zúčastnit a chtěla bych všem, kdo se na úspěchu celé akce podíleli, moc poděkovat.              Irena Papírníková