Výstava obrazů Jiřího Šedého byla otevřena 12.9. 2013 na oddělení neonatologie Nemocnice v Českém Krumlově.

Obrazy jakoby "rozsvítily" chodbu tohoto oddělení. A to i přesto, že prostor je zalit sluncem skrze veliká okna.  Barvy i motivy, které na obrazech uvedl v život tento umělec, prostředí rozzářily ještě víc. Životem , který je prostoupen láskou..

My jsme samozřejmě velmi rádi, že lidé uvidí krásné obrazy, které odrážejí duši autora, který se narodil s Trizomií 21, ale i proto, že informace o dětech s Downovým syndromem se dostanou opět o kousek dál mezi veřejnost.

Výstavu zahájil pan primář  MUDr. Shon přestřižením pásky, což působilo  velmi slavnostně, ale nijak neublížilo rodinné atmosféře na zahájení výstavy.

Nejprve se hovořilo o Jiřím Šedém. Paní Irena Marušincová poté mluvila o našem poslání, společně jsme pak mluvili o rozvoji dětí s DS a o důležitosti vedení v rodině.

Děkujeme vedení Nemocnice v Českém Krumlově  za tuto příležitost poukázat na skutečnost, že lidé s Downovým syndromem v této době mají poměrně velké možnosti, nehledě k tomu, že mají co dát většinové společnosti, což dokazuje právě uvedená výstava.

Jana Jarošová

   

 

     DOWNŮV SYNDROM              OVEČKA, o.p.s.                  DĚTI Z OVEČKY                 NEJBLIŽŠÍ AKCE               KONTAKT                 ÚVAHY, NÁZORY                NÁVŠTĚVNÍ KNIHA                KRONIKA