6. společný pobyt - Chlum u Třeboně 2009                                 

 

 

 

 

 

 

   6. května až 10. května 2009  svítilo sluníčko, vzduch byl letní a my měli všichni velkou radost, protože jsme se tak trochu obávali dosavadního deště a chladu. Ale to sluníčko a teplo byl pro nás dar. Větší  děti měly tentokrát změnu: skupinovou výuku orientace v prostoru podle pana  prof. Feuersteina (R. Košťálová, M. Faldynová).  Mimiklub  ( L. Valeriánová ) - náš skvělý mimiklub ! Jen co dorazí fotografie,   také se tu objeví. Výtvarka (Š. Skořepová), . Individuální výuka (J. Jarošová).    HOSTÉ:   MUDr. Mária Šustrová s rodinou,    PAedDr. Eva Matějíčková ( ORT) , Mgr. V. Pacltová         ( logopedie),   PhDr. V.Šedá + Jiří Šedý  ( výtvarná dílna).   Děti namalovaly pod jejich vedením hotová umělecká díla, hlavní je ale posun, který konstatovala paní Šedá u našich dětí. Ještě jsme stihli zajít v týmu  ( Jirka Šedý, Maruška Sprinzlová, Lucka Kalousová, Kubík Valerian, Agnes Marušincová + rodiče ) do základní školy, kam nás pozvali schválně, abychom se sdíleli a dospívající žáci se poznali s mladými lidmi s   Trisomií.  Soudě podle zářících očí zúčastněných, bylo moc dobré, že se náš "tým" ve škole objevil.

Ale kromě práce našich hostů a dětí  je už tradiční divadlo  ( divadélko KOS, + V. Pirošuk) jako obvykle - naprosto senzační . Každý rok je senzační, letošek nebyl výjimkou. Místo "klaunů" se děti odpoledne bavily  cestováním "po světadílech". A tak tatínkové oblekli dresy Eskymáka, Australana, cowboye, Indiána, anglického gentlemana, Mexičana, nechyběli ani opravdoví koně. Dětem se prý nejvíc  líbilo, když mohli na jdoucího koníka zavelet."Vou !" A on zastavil.  Film o Pánu Ježíši Kristu shlédlo jen pár jednotlivců, nicméně opět jsem si uvědomila, jak veliká je Jeho moc, při promítání mi hlavou běžely všechny ty roky, kdy se Ovečka "stavěla na nohy" a teď  se stačilo jen projít po areálu ve Chlumu a vidět Jeho dílo, kdy jsme vlastně veselí a spokojení, ne smutní a stažení v problémech. Naše děti  prospívají, každé jiným tempem, ale nikdo nestagnuje.

Společný večer s našimi hosty byl podnětný: závěr:OSVĚTA A ZASE OSVĚTA.... děkujeme našim hostům, že si našli čas a přijeli, moc to pro nás znamená. Držme tedy všem nám palce, ať se zase za rok sejdeme !  VŠEM KDO SE JAKÝMKOLI ZPŮSOBEM PODÍLELI NA PRŮBĚHU I PŘÍPRAVĚ POBYTU, DĚKUJEME !   J. Jarošová

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

bbbbbbbbbbbbbbb