Downův syndrom                 Lékařská péče                Znaky DS                    Výživa              ...a co vaši blízcí ?                 Zpomalený mentální vývoj               Co dál ?

V naší společnosti nejsou dosud děti s Trizomií 21 přijímány bez předsudků a strachu. Vždyť ještě před pár lety bylo rodičům často doporučeno odložit dítě do ústavu. A tak prarodiče budou pravděpodobně plni úzkosti. Vaši známí  možná  nebudou vědět, jak reagovat na novou skutečnost. Reakce okolí nás mohou překvapit.. Co je ale důležité, to je Váš postoj a  láska  k dítěti.

               Obvykle se okolí rodiny s narozeným dítětem s DS uleví, když rodiče hovoří o svém děťátku otevřeně, samozřejmě. Naprostá většina lidí si se zájmem vyslechne Vaše poznatky o Downově syndromu a zbaveni nejistoty budou mít nyní možnost chovat se také přirozeně.  Zvláště, když své děťátko  s sebou budete brát všude, tak, jako byste brali jakékoli jiné dítě.                

     Mějte se svým okolím trpělivost. Dejte prarodičům, tetám i známým možnost účastnit se

 všedního života ve  Vaší rodině. Při péči o handicapované dítě přijde vhod každá pomoc.

 

 

   

 

     DOWNŮV SYNDROM              OVEČKA, o.p.s.                  DĚTI Z OVEČKY                 NEJBLIŽŠÍ AKCE               KONTAKT                 ÚVAHY, NÁZORY                NÁVŠTĚVNÍ KNIHA                KRONIKA