DOWNŮV SYNDROM              OVEČKA, o.p.s.                  DĚTI Z OVEČKY                 NEJBLIŽŠÍ AKCE               KONTAKT                     ÚVAHY, NÁZORY                          NÁVŠTĚVNÍ KNIHA            

                                                                                       16. ledna 2010 - 3. setkání v církvi  ASD Č. BudějoviceOVEČKA, o.p.s.

 

 

 

 

 

 

 

 

  

         

 

 

 

 

 

 

 

Usnesli jsme se již loni, že nestačí pouze slovně  představit práci  s našimi dětmi, ale nejlepšími "průvodci prací" jsou děti samotné. Takže po krátkém přivítání hostů i dětí, se představily děti z mimiklubu.  Vzhledem k tomu, že bylo třeba, abychom byli vtaženi do děje, děti  - Anežka, Vendulka, Kubík a Václav - raději nic neriskovaly a zvolily písničku "Kolo kolo mlýnský", u níž je poměrně velký předpoklad, že ji budeme znát. Zde má být smajlík, ale neumím ho vložit.  Jako další byl plánován duet "Cib cib cibulenka", kde pro nemoc jedné z umělkyň musela zaskočit paní Irenka. Cibulenku zpívala a předváděla s Anežkou.

Následovala prezentace komentovaná paní Šimerovou, viděli a slyšeli jsme průřez práce Ovečky v r. 2009. Následovala zpráva  o založení nové Ovečky, tentokrát ve Vsetíně a představení manželů Zajíčkových, kteří se této služby ujali. Samozřejmě Zajíčkovi byli zastoupeni pouze obrazem, vzdálenost mezi městy je příliš veliká.

 

      

                                                     

     

  

 

 
Starší děti - Honza, Bára, Zuzka, Anička, Sára a Zuzka- opět tančily romanticky pojaté vystoupení na píseň Tichá noc.

Poté na závěr Ovečka  obdržela z rukou paní Irenky  symbolický "šek"  s uvedenou finanční částkou, kterou sbor ASD věnuje na práci s dětmi s Downovým syndromem.

Odpoledne  bylo velmi příjemné, ostatně pokaždé zde bylo takové. Za Ovečku děkujeme všem, kdo se podíleli jakýmkoli způsobem na dílnách, které následně vyvrcholily tímto dnem.

 

Setkání ve sboru Adventistů proběhlo již potřetí. Tento rok totiž opět  paní I a paní I, které nechtějí být jmenovány kvůli své skromnosti, opět zorganizovaly předvánoční dílny, na něž navazoval prodej výrobků, které zde vznikly. Prodávalo se opět na adventních trzích.  Dílny vedli Jiří Šedý a Vlasta Šedá, paní Karla Hátleová, paní  Anička a Petra Matějkovy, paní Lenka Tomková, paní Lenka Novotná a paní  Mirka Tomečková.

Setkání mělo být jakýmsi "dárkem" naší Ovečky sboru ASD za vynaloženou námahu a ochotu pomoci naší práci.